محل تبلیغات شما

سیما تیرانداز,دکوراسیون خانه بازیگران,دگوراسیون منزل سیما تیر انداز

مدل های شیک دکوراسیون خانه سیما تیر انداز

چیدمان دکوراسیون چند سالی است که به شکل درست و اصولی در زندگی جاری عموم مردم وارد شده و چیزی فراتر از یک عنصر زیبایی‌شناسانه است. به نوعی اگر تا چند سال پیش، دکوراسیون در حد خرید وسایل و پر کردن خانه به هر شکل ممکن بود، حالا مدت‌هاست که رعایت اصول علمی و عملی نقش مهمی را در آن ایفا می‌کند.

این مهم در زندگی یک‌سری افراد نمود بیشتری پیدا می‌کند یا دست‌کم به نظر مردم این‌طور است که احساس می‌کنند مثلا دکور خانه هنرمندان شکل متفاوتی خواهد داشت که این نگاه متاثر از دانش و روحیه هنری آنهاست؛ البته باید گفت حتی در بین هنرمندان هم وجود بینش آرتیستیک در دکوراسیون تنها برای عده‌ای از آنها وجود دارد.

سیما تیرانداز یکی از هنرمندانی است که نه‌تنها از نظر رشته تحصیلی در این زمینه معلوماتی دارد بلکه از فضاسازی خانه‌اش مشخص است به شکلی غریزی، فردی با نگاهی زیباشناسانه است؛ مسئله‌ای که خودش هم آن را اعتراف می‌کند. با سیما تیرانداز گشتی در خانه زیبایش زده‌ و با او درباره دکوراسیون صحبت کرده‌ایم.

از چه زمانی توجه به چیدمان منزل برای شما تبدیل به مقوله جالبی شد؟

درواقع من دیپلم معماری داخلی دارم اما فارغ از این موضوع، توجه به دكوراسیون برای من یك امر كاملا ذاتی بوده و هست. مادر من فردی بسیار خوش‌سلیقه است و انگار این مسئله به من هم منتقل شده؛ هرچند من به خوش‌سلیقگی مادرم نیستم اما با سلیقه بودن در چیدمان منزل همیشه برایم یك اصل و ویژگی ذاتی بوده است.

این موضوع صرفا برای شما یك علاقه است یا به شكل جدی نسبت به اصول حرفه‌ای آن مطالعه هم دارید؟

من برای خواندن، دیدن و دانستن درباره چیزهایی كه دوست دارم، وقت می‌گذارم. در زمینه دكوراسیون هم همیشه به اینكه در حال حاضر در زمینه اكسسوار، طراحان دنیا بر چه فرم و رنگ‌هایی كار می‌كنند یا در نوع مبلمان و شكل چیدمان چه روندی در حال اجراست، مطالعه دارم. برای همین مجلات مختلف در این زمینه را زیاد می‌بینم.

بیشتر علمی به دكور خانه جدیدتان پرداخته‌اید تا حسی؟

این‌بار به شكل اصولی‌تر حركت كردم؛ مثلا اگر به حس خودم بود، دلم می‌خواست فضای سرویس بهداشتی را رنگی كار كنم اما به جای آن، این رنگ و طرح را در اكسسوار فضایم لحاظ كردم؛ یعنی سعی کردم فضا و تنوع رنگی را در اجزا ایجاد می‌كنم. به هر حال بحث اقتصادی ماجرا هم هست. ما آنقدر پولدار نیستیم كه هرچند وقت یك‌بار روی دیوارهای خانه كار كنیم یا مدام مبل‌ها و پرده‌ها را عوض كنیم. می‌شود به جای كلیات، سراغ تغییر در جزییات رفت.

در فضای خانه شما چوب بیشتر از آهن، شیشه یا متریال‌های دیگر استفاده شده است.

خانه سما تیر انداز

بخشی از ماجرا به این برمی‌گردد كه اساسا چوب را خیلی دوست دارم. شیشه و ف بیشتر در دكورهای تماما مدرن استفاده می‌شوند اما من به سبك‌هایی مثل ویلاهای اسپانیایی متمایل هستم. به نظرم بودن در یك فضای خیلی مدرن به مدت طولانی، خسته‌كننده است. به واسطه زندگی شهری و دوری از طبیعت، دلم می‌خواهد بخشی از طبیعت را در خانه‌ام داشته باشم. چوب، گرما و صمیمیت خانه را تشدید کرده و احساس راحتی بیشتری برای من ایجاد می‌كند؛ البته حضور بچه هم بی‌تاثیر نیست. شاید اگر بچه نداشتم یا مجرد بودم، من هم به سمت دكورهای مدرن و مینیمال می‌رفتم.

رنگ محبوب شما در حال حاضر چیست؟

آبی و فیروزه‌ای را بسیار دوست دارم. یكجورهایی حس من است كه رنگی ایرانی هستند و از آنها در فضای خانه‌ام مانند كابینت‌های آشپزخانه، كاشی‌ها و… استفاده كرده‌ام. شاید یكجور عرق ملی‌گرایی وطنی باشد اما در هر حال این رنگ به من آرامش زیادی می‌دهد.

دکوراسیون منزل سیما تیر انداز

به اثر روانشناختی رنگ‌ها اعتقاد دارید؟

صدردرصد؛ البته نگرش من به رنگ‌ها بستگی به حسم دارد؛ مثلا یادم هست چندین سال پیش كه فرفورژه مد بود به‌شدت به رنگ سورمه‌ای علاقه داشتم. بعد این رنگ جایش را به سبز داد و بعد نوبت به نارنجی و قرمز رسید اما الان به تركیب‌های رنگی علاقه دارم. شاید اگر حالا براساس رنگ بخواهم كار كنم دیگر سراغ رنگ‌های تند نروم!

از فضای دكوراتیو خانه‌تان انرژی می‌گیرید؟

خیلی زیاد. من به خاطر نوع كارم مدت كمی در خانه‌ام هستم و دلم می‌خواهد در آن مدت حس خوبی داشته باشم. این فارغ از تمیزی، نظافت و آراستگی خانه است. نوع رنگ‌ها و چیدمان خانه باید به من آرامش بدهد.

دکوراسیون شیک منزل

دلم می‌خواهد صبح که از خواب بیدار می‌شوم، در فضای ملایمی چشم‌هایم را باز كنم و چیزهایی ببینم كه دوست‌شان دارم. به نظرم خانه هر آدمی باید جایی باشد كه به لحاظ انرژی محیطی‌اش او را مشتاق كند که به سمت خانه برود. وقتی وارد خانه می‌شوم دوست دارم اجزای آن از رنگ و طراحی تا نوع مبلمان، چیدمان و وسایل حس راحتی به من بدهد.

اهل گل و گیاه هم هستید؟

خیلی به باغچه و باغبانی علاقه دارم. یكی از ایده‌های اولیه‌ام این بود كه در بالكن این خانه یك باغچه درست كنم اما چون مهندسی ویژه‌ای می‌خواست كه باید رعایت می‌شد تا دچار مشكل نشود، منصرف شدم؛ البته چون گل نگهداری سختی داشته و مشكلات خودش را دارد، بیشتر از گیاهان تزیینی استفاده می‌كنم، هر سال به آنها رسیدگی می‌کنم و دنبال خرید گیا‌هان متنوع هستم.

سیما تیرانداز,دکوراسیون خانه بازیگران,دگوراسیون منزل سیما تیر اندازبه اصول عناصر فنگ‌شویی در منزل هم معتقدید؟

راستش بعضی چیزهایش را رعایت كرده‌ام اما خیلی به آن اعتقادی ندارم؛ اینكه مثلا در كجا آینه بگذارم یا از وسایل خاص استفاده كنم یا مجراها را باز بگذارم و… . درواقع هیچ اعتقاد علمی یا عملی پشت این كارهایم نیست؛ مثلا در خانه بامبو دارم اما فقط به خاطر زیبایی‌اش و دیگر اینکه یك موج بود كه همه سمت آن رفتند و من هم گرفتم. معتقدم آن انرژی و حس و حال خوب و خوش را خودت باید در خانه ایجاد كنی.

دکوراسیون شیک منزل

در طراحی خانه‌تان از مشاور هم کمک گرفتید؟

راستش آموزه‌های من در دكوراسیون براساس مشاهدات خودم است. به این خانه كه آمدم به نوعی آن را خام تحویل گرفتم؛ یعنی رنگ نشده بود و در و كابینت هم نداشت. آقایی كه اجرای دكوراسیون آن را انجام می‌داد، نگاه كارشناسی داشت اما در نهایت با نظرهای من پیش می‌رفت و بیشتر اجراكننده بود؛ مثلا او اعتقاد داشت از كاشی‌های رنگی استفاده كنم اما خودم بنابر تجربه‌ای كه داشتم این كار را نكردم یا مثلا برای كف خانه دنبال متریال خاصی بودم كه جایی دیگر نباشد.

می‌توانستم كف را لمینیت یا چوب كنم اما دلم یك چیز خاص می‌خواست؛ برای همین گشتم و چوب‌پنبه فشرده بلژیكی را پیدا كردم كه در زمان خودش گران هم بود و از آن استفاده كردم.

یعنی صرفا به خاطر خاص و تك‌بودن سراغ آن رفتید؟

این نوع چوب‌پنبه خانه مرا گرم نگه می‌دارد اما بیشتر خاص بودنش برایم مهم بود. از چیزهایی كه مرسوم است، خوشم نمی‌آید! الان حدود هفت، هشت سالی می‌شود که در این خانه هستم و شاید یكی، ‌دو سال دیگر اگر بخواهم متریال كف را عوض كنم، باز هم دنبال یك چیز خاص و تك باشم. این كارم را سخت می‌كند و ممكن است چیز خاصی هم پیدا نكنم اما حداكثر تلاشم را می‌كنم.

بنابراین مشاوره نمی‌گیرید؟

اتفاقا خیلی اهل م هستم و به حرف مشاورهای متخصص و آدم‌های خوش‌سلیقه گوش می‌كنم. شاید یكی از ویژگی‌های خوب من این است كه اهل م هستم اما در نهایت به سلیقه شخصی‌ام توجه می‌كنم.

خاص بودن اجزای خانه را در اكسسوار هم دنبال می‌كنید؟

راستش این مورد بستگی به جیبم دارد باخنده. دنبال چیز خاص رفتن هزینه دارد. سعی می‌كنم براساس مقدار پولی كه دارم، بهترین هزینه را انجام دهم. خانه قبلی‌ام یك آپارتمان ۶۵متری بود و آن زمان هم وسعت خانه و هم شرایط مالی‌ام اجازه نمی‌داد خیلی كارها را انجام بدهم؛ مثلا وسایلم را از فروشگاه‌هایی می‌خریدم كه هم خاص بودند و هم قیمت مناسبی داشتند.

از یك‌جایی به بعد به خودم گفتم چیزی نمی‌خرم؛ مگر آنكه صبر كنم تا پولش جور شود و بهترین و خاص‌ترین را بخرم. این هم شكلی از مدیریت است؛ مثلا چند سال می‌خواستم پنجره‌ها را عوض كنم و برای این كار صبر كردم تا موقعیت مالی‌اش جور شود كه بهترین انتخاب را داشته باشم. شاید به نوعی روی آن ضرب‌المثل اروپایی جلو می‌روم كه می‌گوید آنقدر پولدار نیستیم كه چیز ارزان استفاده كنیم».

منزل سیما تیر انداز

در این مسیر از بهسازی وسایل قدیمی هم استفاده كرده‌اید؟

بله. این هم یك نوع مدیریت بودجه و دكوراسیون باصرفه اقتصادی است؛ مثلا می‌خواستم صندلی‌های بار آشپزخانه را عوض كنم كه دیدم آن چیزی كه می‌خواهم بسیار گران است و برای همین صندلی‌های قبلی را با شكل خاصی رنگ كرده و دوباره استفاده كردم یا مبل هایم برای حدود ۱۰سال پیش است اما با استفاده از روكش و پارچه جدید، تبدیل به مبل تازه‌ای شد كه حتی متوجه نمی‌شوید قدیمی است.

این كار بسیار ارزان‌تر از تغییر دادن دكوراسیون است؛ البته نمی‌شود در همه موارد این كار را انجام داد اما تا جایی كه ممکن باشد در بعضی از وسایل این‌طور عمل می‌کنم؛ مثلا برای میز ناهارخوری هم زمانی‌كه می‌خواستم تغییری در آن ایجاد كنم، دیدم قیمت‌های بسیار بالایی دارد؛ به همین دلیل فقط میز را عوض كردم و صندلی‌ها را با تغییر و بهسازی نو كردم.

وسایل خانه‌تان را چندوقت یک‌بار تغییر می‌دهید؟

تغییر دكوراسیون كار پرهزینه و گرانی است. من این كار را با اكسسوار به شكلی خاص انجام می‌دهم. چیزی كه یاد گرفته‌ام این است كه وسایلی بخرم كه ارزش آنها مشمول زمان نشود و با گذر زمان ارزش مادی‌شان حفظ و حتی بیشتر هم شود.

می‌توانم یك تختخواب مدرن بخرم اما بعد از مدتی اگر بخواهم آن را با تخت جدیدی عوض كنم، به قول مادرم نه‌تنها ارزشی ندارد، بلكه هزینه زیادی هم می‌خواهد و در نهایت به قیمت تیر و تخته می‌خرند! برای همین وسیله عتیقه‌ای می‌خرم كه بعد از چند سال هنگام معاوضه یا جایگزینی، دچار ضرر مالی زیادی نشوم. این هم كار سختی است اما به نظرم بهتر است.

نور در خانه شما چه جایگاهی دارد؟

دکوراسیون میز ناهار خوری

به خاطر فرزندم، خانه‌ام را پرنور كرده‌ام اما ترجیح خودم نور كم است. وقتی فرزندم خواب باشد یا خانه نباشد، تمام نورهایم غیرمستقیم می‌شود. من دورتادور خانه‌ام هالوژن و نور مخفی گذاشته‌ام كه از آنها استفاده می‌كنم یا با یك آباژور، نور مورد نیازم را تامین می‌كنم.

آموزش سوکت زدن کابل شبکه به صورت استرایت و کراس اوور

آشنایی با انواع پورتهای و کابلهای یو اس بی

زندگینامه مهسا کاشف بازیگر سریال آنام

كه ,هم ,خانه ,یك ,استفاده ,كار ,این كار ,را عوض ,را در ,آن را ,در خانه

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

خلیج همیشگی فارس Lauren's collection Keith's site ادبیات فارسی رضوی - متوسطه ی اول - خراسان رضوی شهرستان کاشمر وب وان اس ام اس وبلاگ لژیون همسفر سمیرا هسته مشاوره ناحیه 2 کرمانشاه آموزش تعمیرات موبایل lyihugsayfi اسم فارسی farsiname